IT и Менеджмент

Менеджмент в IT…
Недавно я, как-то, неожиданно подумал, что менеджментом в IT у нас как-то почти не занимаются Менеджеры, или, точнее, те, кто получил образования по специальности “Менеджмент”, или другой близкой по “духу” специальности…
Я имею в виду людей, для которых это была первая и основная специальность. Не программисты, не учителя иностранного языка, а менеджеры.
Сфера IT развивается. Работа есть. Зарплаты есть.

Почему Менеджеры не здесь?

Дмитрий Антонюк / Dmitry Antonyuk
Житомир 2013
Prevolio profile: http://prevolio.com/dmitryantonyuk
Linkedin profile: http://ua.linkedin.com/in/dmitryantonyuk

This entry was posted in Doing business in Ukraine, ЖДТУ, Economics for Software Developers, Education, IT (software development), Russian, Work, Zhytomyr and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

12 Responses to IT и Менеджмент

 1. Vasyl says:

  Я не менеджер, але мені здається що менеджери, які випускаються з наших вузів, не завжди готові працювати менеджерами в ІТ сфері…

  Не секрет, що освіта яку дають у наших вузах, м’яко кажучи, далека від ідеалу, причин безліч: “совковий” підхід, застаралі дані і література, викладачі – теоретики які не практикують і т.д. (взагалі довга розмова) Із застарілими і неактуальними знаннями, важко зразу влитись в сферу, яка просто змушена йти у ногу із часом, тому студенти які обмежуються стандартною програмою при навчанні (а таких, на мою думку, більшість) навряд знають сучасний менеджмент, який необхідний в ІТ.

  Вважаю, що хороший менеджер окрім пізнаннях в керуванні процесами, персоналом і т.д. повинен добре володіти предметною областю. Важко пояснювати зовсім нетехнічній людині, чому та чи інша задача займе день, а не одну годину, чому треба відкласти реліз і т.д. Комфортно працювати з людиною, в якої є розуміння базових речей і процесів, не потрібно витрачати час і сили на довгі дискусії і обговорення. Не думаю що в стандартній програмі підготовки менеджерів дають ІТ-шний базис, а самостійно освоювати, знову ж таки, не всі готові. Більше того, не для всіх очевидною перспективою є витрачати на це свій час, якщо можна не паритись і забути про ІТ. Тому таким частим є явище трансформації ІТ-шника в ІТ-шного менеджера.

  Мені, як програмісту, важко оцінити “повний масштаб трагедії” 🙂 Хотілось би знати Вашу думку з цього приводу.

  • 1) “програмісти, які випускаються з наших вузів” не завжди готові працювати в IT сфері…
   2) Що, вчителі англійської більш готові?
   3) В інших сферах же працюють…

   • Vasyl says:

    1. згоден, тому багато “програмістів, які випускаються з наших вузів” працюють теж не по спеціальності.

    Відповідь на наступне логічне питання: “чому серед менеджерів це більш поширине явище ніж серед програмістів”:
    На мою думку, програмування в домашній умовах і самостійно, легше освоїти ніж менеджмент в домашніх умовах. Наприклад, скачати все необхідне в інтернеті, книжки, відеоматеріал і т.д., осовоїти і, що саме головне, сидячи вдома зробити якийсь проект, або самостійний або фріланс. Тобто при бажанні під рукою є все що необхідно, навіть можливість застосувати знання на практиці, тому людина із бажанням вивчити дисципліну менше залежить від навчальної програми у ВУЗі. З менеджментом, на мою думку, дещо складніше.

    2. важко відповісти, тому що безпосередньо не працюю в сфері менеджменту. До речі, питання володіння англійською мовою для менеджерів теж дуже актуальне. Можливо, це ще один фактор, який зменшує к-сть менеджерів в ІТ. Якщо для програміста, особливо початківця, можна обходитись початковим/середнім рівнем знання англ. мови, то для менеджера, задача якого координувати роботу команди і у більшості випадків узгоджувати її із іноземним замовником, це питання більш актуальне.

    3. теж важко судити, але можливо менджмент в ІТ вимагає більшої к-сть суміжних знань. (розуміння предеметної області, щоб спілкуватись із програмістом “однією мовою”, знову ж таки хороше знання англійсноської мови).

   • Згоден, але, менеджерів, якось, зовсім мало…

 2. Скажу о наболевшем. На западе готовят “чудесных” менеджеров и маститые менеджеры, которые приходят к нам из amazon, ebay и прочих, настолько чудесны, что за год “управления” командой, не могут даже сказать, за какой функционал\бизнес логику проекта команда отвечает. Как выразился наш архитектор – “люди торговавшие скрепками не понимают ИТ процессов”. Они не понимают и нанимают младших менеджеров в надежде улучшить ситуацию. Но и эти люди не фига не понимают, хоть и пытаются (ну сложно человеку работавшему в IKEA понять, зачем нужен rabbitmq и почему мы не можем его внедрить за ночь).
  Вот и итог, что когда работа идет на результат, а не распил денег инвесторов – то на позиции менеджеров берут ИТ-ников понимающих процесс от корки до корки или же ин. язовцев, которые хороши в коммуникациях и которых гордость не ущемляет сказать “я не понимаю” и попросить объяснить ту или иную вещь вне рабочего времени.

  • Неужели, IT так отличается от ВСЕХ ОСТАЛЬНЫХ областей деятельности?
   И, неужели, все менеджеры продавали скрепки и неимоверно гордые?

   • Jule Cancer says:

    Это все весьма субъективно. Было бы интереснее не вступать в полемику, а прочитать результаты, к которым Вас приведет вопрос “Почему такая тенденция и локальна ли она?” 😉

   • Цель исследовать не стояла. Просто вопрос возник.
    Кстати, например в Голландии программистов готовит “Высшая школа”, что-то, вроде, нашего колледжа. Магистратуру заканчивают только по чему-то, типа “Менеджмент в IT”.

 3. Максим says:

  Лично я, около года назад, начал работать менеджером в IT-сфере, было много учителей (с моей точки зрения хороших) + литература, в основном наша – это очень интересное направление, которое позволяет мне как менеджеру развиваться во многих направлениях, будь-то разработка сайтов, СЕО, аутсорсинг, аутстаффинг и т.д.. Может я ошибаюсь, но в нашей стране, где заказчик (клиент), не до конца понимает суть данной услуги, а просто требует результат, так как он платит деньги – вот тут, на мой взгляд, главная проблема. Многие считают менеджера – это просто «кукла», которая звонит и спрашивает “Добрый день! А Вам ……” – т.е. оператор call-центра или торгаша на рынке. Поэтому, я думаю пока общий уровень менеджеров (в том числе и мой) и заказчиков не будет развиваться, менеджер IT-услуг – это перевалочная база и старт к более серьезным должностям и направлениям в IT..

 4. sergey says:

  Менеджер, который закончил специальность менеджмент, просто физически не сможет быть менеджером проекта в айти сфере! Тут надо программистом пару годиков проработать хотя б. Вести проэкт, не понимая о чем это вообще – невозможно.
  А такие менеджеры, которых у нас готовят в ВУЗах на менеджерских специальностях, подходят, разве что быть менеджером по продажам в интернет магазине. Ну по сути оформлять заказы, звонить клиентам)

  • Мне кажется, вопрос не в “специальность менеджмент”, а в отслеживании рынка труда и приложении усилий.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s