Приклад розрахунку (перерахунку) ПДФО із заробітної плати за 2011 та 2012 рік. Або законодавчий кросворд 2.

Тетяна Карпчук, заступник директора–головний
бухгалтер ТзОВ «ІСМ Україна»
Дмитро Антонюк, директор ТзОВ «ІСМ Україна»
E-mail: administration@ism-ukraine.com

Увага!
1) Стаття буде доповнюватись протягом найближчих тижнів. Ми хотіли якнайшвидше опублікувати практичні інструменти для бухгалтерів, щоб надати можливість формувати Вашу власну думку щодо розрахунку та перерахунку ПДФО та надати приклади формул розрахунку. Ми додатково вкажемо, коли викладемо всю наявну інформацію.
2) Дана статя є власною думкою авторів і жодним чином не є офіційним підходом до обчислення ПДФО та розрахунку заробітної плати. Радимо сформувати Ваше власне розуміння правильного шляху обчислень, підібрати або створити формули обчислень, що підходять саме до вашої ситуації, і бажаємо успіхів у цій нелегкій справі.

У статті “Зарплата вчасно або законодавчий кросворд” ми описали складність процедури виплати заробітної плати згідно законодавства України та запропонували шляхи її спрощення.
У даній статті ми опишемо складніть та наявність, кажучи математичною мовою, невизначеностей при розрахунку та перерахунку Податку на доходи фізичних осіб (надалі – ПДФО) із заробітної плати в 2011 та 2012 році, згідно Податкового Кодексу України, листів ДПА та персональних податкових роз’яснень. Також, ми спробуємо запропонувати шляхи спрощення розрахунку та перерахунку ПДФО.

Для кращого розуміння наявності та рівня складності проблеми радимо перечитати наступні джерела:
1) Податковий Кодекс України, статті:
1.1.) п. 167.1 (абз. 1, 2) щодо ставок податку та межі їх застосування
1.2.) пп. 164.2.1 щодо включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу доходів у вигляді заробітної плати, п. 164.6 (абз. 1) щодо визначення бази оподаткування під час нарахування заробітної плати
1.3.) пп. 169.4.2 (а) про необхідність проведення перерахунку доходів у вигляді заробітної плати
2) Лист ДПА від 03.02.11 №2918/7/17-0717
3) Лист ДПА від 03.02.11 №2919/7/17-0717

Основні проблеми та невизначеності, що існують при розрахунку (перерахунку) ПДФО:
(будуть описані пізніше)

Спрощені приклади розрахунку та перерахунку ПДФО із заробітної плати Ви можете знайти тут: Приклад розрахунку (перерахунку) ПДФО із заробітної плати

Звертаємо Вашу увагу, що наведені приклади є спрощеними для окремих випадків, так як вищенаведені проблеми та невизначеності не дають можливості запропонувати універсальну формулу розрахунку.

P.S. Додали Приклад розрахунку заробітної плати у 2012 році в Excel (ЄСВ, ПДФО, межі для ЄСВ та ПДФО, 15% та 17%)

Тетяна Карпчук, заступник директора–головний
бухгалтер ТзОВ «ІСМ Україна»
Дмитро Антонюк, директор ТзОВ «ІСМ Україна»
E-mail: administration@ism-ukraine.com

Игоря Калинина

This entry was posted in Doing business in Ukraine, Economics for Software Developers, Taxation Code in Ukraine, Ukrainian, Work and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Приклад розрахунку (перерахунку) ПДФО із заробітної плати за 2011 та 2012 рік. Або законодавчий кросворд 2.

  1. Pingback: Приклад формул розрахунку заробітної плати ( ПДФО, ЄСВ) в 2011 році в Excel. | Dmitry Antonyuk. Personal site.

  2. Pingback: Приклад розрахунку заробітної плати у 2012 році в Excel (ЄСВ, ПДФО, межі для ЄСВ та ПДФО) | Dmitry Antonyuk. Personal site.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s